Yoldaşları, ölümsüzleşmesinin 1. yılında Aziz Güler’i andı

Aziz Güler’in şahsında tüm devrim şehitleri için yapılan saygı duruşuyla başlayan anma, Devrimci Parti Genel Başkanı Ufuk Göllü’nün konuşmasıyla devam etti.
“Aziz’i bu topraklara nasıl getirdiysek, Eylem Ataş’ı da getireceğiz”
Ufuk Göllü, 59 günlük mücadelenin ardından Güler’in cenazesinin Türkiye’ye getirilmesinin sağlandığını hatırlatarak, “Aziz Güler’i bu topraklara nasıl getirdiysek, şimdi Eylem Ataş’ı da getireceğiz. Nasıl IŞİD faşizmine karşı mücadele ettiysek, AKP faşizmine karşı da aynı şekilde mücadele edeceğiz” dedi.
Bir çocuk ölmesin diye, bir kadına tecavüz edilmesin diye kendilerini feda eden çocuklar yetiştirdik
Rojava’da yaşamını yitiren Bedrettin Akdeniz’in annesi Sebiha Akdeniz yaptığı konuşmada “Bizim çocuklarımız da masa başındakiler gibi oturup kumar oynayabilirdi ama biz öyle çocuklar yetiştirdik ki hiç çekinmeden canlarını feda edebildiler. Bir çocuk ölmesin diye, bir kadına tecavüz edilmesin diye kendilerini feda eden çocuklar yetiştirdik. Bugün çocuklarımızı anmak suç oluyor. Biz suçlu değiliz. Bunlar hırsızlık yapmadı, bunlar insanlık için canını feda eden çocuklardır.” dedi.
Gülmek devrimci bir eylemdir
HDP Milletvekili Filiz Kerestecioğlu ise, “Hani gençler diyor ya, ‘gülmek devrimci bir eylemdir’ işte onlar yüzlerinde gülüşleriyle gittiler ölüme. Bizler de gülüşlerimizi kaybetmemeliyiz. Ne olursa olsun mücadeleye devam etmeliyiz” dedi.
“Saatlerimizi devrime ayarlamalı, ayakkabılarımızın bağcıklarını sıkıca bağlamalıyız.” sözleri hatırlatılarak anma eylemi bitirildi ve Aziz Güler için Gazi Mahallesi Pir Sultan Cem Evi’nde sene yemeği verildi.