Venezuela direniyor!

Obama tarafından açıklanan ‘ulusal acil durum’ metninde Venezuela’ya baskıların devam edeceği belirtiliyor. Venezuela’yı olağanüstü bir tehdit olarak gören ABD, uluslararası medya ağını kullanarak Venezuela’ya karşı saldırılarına devam ediyor.

Saldırılara karşı Venezuela genelinde yüzbinlerce insan sokaklara çıktı. İnsanlar anti-emperyalizm başlığıyla ABD’nin saldırılarını protesto etti.

Perşembe günü Caracas’ta yapılan Anti-emperyalizm mitinginde konuşma yapan Nicolas Maduro, yakın bir tarihte, ABD’nin tehditlerine karşı Washington’a gitme isteğinde olduğunu söyledi. Maduro: ” Washington’a ülkemin yüzünü göstermek için gidebilirim. Onların ne kadar büyük hatalar yaptığını gösterebilirim. Ve Washington’un yüzünü bu buluşmada gösterebilirim.” ABD’nin Venezuela’ya saldırlarının uluslararası alanda da devam ettiğini belirten Maduro, saldırılara karşı direnişte en büyük etkinin Venezuela halkının örgütlülüğünün ve bilincinin olduğunu belirtti.

ABD’nin saldırılarını ifşa ettiklerini belirten Maduro, saldırıların uluslararası alanda etkisinin olmadığını ve bu saldırılar karşısında Venezuela’ya olan desteğin arttığını da söyledi.