Üniversiteler Boyun Eğmeyecek! Özgürlüğü Örmeye, 11. Öğrenci Kampı’na!

Özgürlüğü örmek, yarınımızı kurmak için biraraya geliyoruz. Birlikte üretmeye, paylaşmaya, özgür üniversite mücadelesini büyütmeye çağırıyoruz!
Nefes almanın giderek zorlaştığı, katliam ve baskılarla esir alınmaya çalışıldığımız dönemlerden geçiyoruz. Seyretme; seyrettiğin her an, insanlığını yitirmen, kirlenmendir. Bu toz duman arasında önünü görebilmenin yolu boyun eğmemekten, direnmekten geçiyor. Direnerek umudu büyütmek; karanlığı yırtmanın, bu ablukayı dağıtmanın, nefes alabilmenin tek yolu…
Biz öğrencilerse yeni döneme taleplerimizle, özgür üniversite mücadelesini yükselterek girmeliyiz. Bugün üniversiteleri özgürleştirmek bu kokuşmuş eğitim sistemine, savaş teknolojilerine, işsizliğe, geleceksizleştirmeye, katliamlara, baskılara karşı mücadele etmekten geçiyor.
Üniversitelerde yeni dönemde mücadeleyi nasıl, ne biçimleriyle öreceğimizi tartışacağımız kampımızda, atölyelerimizle, söyleşilerimizle, tarihi yer gezilerimizle insan kalabilmenin mücadelesini de büyüteceğiz. Sanata, bilime, edebiyata, akademiye dair sözümüzü üreterek söyleyeceğiz.
Başka bir yaşamı kuracak eller, yürekler ve zihinler biraraya gelmelidir. Tüm üniversite ve lise öğrencilerini hayata, insanlığa dair sözümüzü örgütlemeye Assos’a çağırıyoruz!