Syriza MYK Üyesi Bournous İzmir’de: “Yaşasın halkların dayanışması”

Syriza tüm demokratik güçlerle diyalog içindedir. Diyalog var olan  zorlukları aşmanın tek yoludur. Yaşasın barış ve kardeşlik, yaşasın halkların dayanışması” dedi. Yunanistan’da son 5 yılda binlerce Yunanlının sosyal güvenlik hakkının kaybettiğini ve Yunanistan’ın insani bir krize maruz kaldığını belirten Borurnous, şöyle konuştu: “Syriza’nın Mücadelesi Milli Mücadele Değil Tüm Dünya Halkları Mücadelesidir”

“Bu nedenle de Yunan halkı 25 Nisan’da tarihi karar verdi ve bizi sandıktan lider sol parti olarak çıkardı. Bugün Syrizalı Yunanistan hükümeti halkın koşullarını düzeltmek için mücadele ediyor. Yoksulluk ve yolsuzluğa karşı mücadele ediyoruz. Hükümet şimdiden borçları olan yurttaşların borçlarını ödemesi için gereken düzenlemeyi yaptı. Ayrıca ilaç maliyetlerini düzeltmeye, ulaşım ihtiyaçları için yasal düzenlemeler hazırlamaktayız. Toplu sözleşme ile ilgili olarak da düzenlemeler yaptık. Bursa’da direnişini sürdüren emekçilere dayanışma dileklerimizi iletiyoruz. Syriza’nın ve Yunan halkının daha iyi bir
dünya için çalışmaları milli mücadele değildir. Bu tüm dünya halklarının mücadelesidir. Bu ilerleme ve demokrasi için mücadele edenlerin ortak mücadelesidir.Yunanistan’daki gelişmeler Ortadoğu için tarihi bir kapı araladık. Syriza tüm demokratik güçlerle diyalog içindedir. Eş ortaklar arasında barış dayanışma demokrasi ve eşit çıkarlar temelinde gerçekleşecek diyalog var olan zorlukları aşmanın tek yoludur.”

“Yaşasın Barış ve Kardeşlik, Yaşasın Halkların Dayanışması”

“Çünkü şairin dediği gibi en güzel deniz gidilmemiş olanıdır. En güzel çocuk henüz büyümedi. En güzel günlerimiz henüz yaşamadıklarımız ve sana söylemek istediğim en güzel söz henüz söylememiş olduğum sözdür” diyen Bournous, konuşmasını “Yaşasın barış ve kardeşlik, yaşasın halkların dayanışması” sözleriyle bitirdi.