#Sur #Cizre #Silopi’deki direnişlere ses ver!

İSTANBUL-Taksim

Kürdistan’daki direnişe destek için Taksim’den ses veriliyor! Kaldıraç çağrısıyla; 15 Ocak’ta ve 22 Ocak’ta, Taksim’de tencere-tavalarla, düdüklerle, alkışlarla, sloganlarla yer yer durup ajitasyonlarla Kürdistan için ses çıkartıldı. İstiklal caddesinin iki tarafında da sokaklar arasından gezerek Taksim’de ses çıkaran kitle Kürt halkı için desteğe çağırıyor. Yapılan eylemlere, Kürt bölgesindeki kuşatmabitene kadar her Cuma günü saat 20:00’da devam edilmesi planlanıyor.

 

İSTANBUL-Maltepe

Maltepe ve Kartal’da Kaldıraç okurları ve Maltepe AKA-DER üyeleri Kürdistan’daki direnişe ve bölgemizdeki saldırılara karşı pankartlar astı.

ANKARA-Konur

#Sur #Cizre #Silopi’deki Direnişe ses vermek için Kaldıraç ve AKA-DER olarak saat 19.00’da Ankara konur sokakta ses çıkarma eylemi yaptık. “Bu savaşı durduracak güç sensin, direnişi büyüt, halkların ortak mücadelesini yükselt” şiarıyla AKA-DER Kızılay şube önünde toplanan kitle saat 19.00’da Konur Sokak’a yürüdü. Konur sokakta bir süre ses çıkarma eylemi yaptıktan sonra bir hafta boyunca her akşam 19.00’da aynı yerde devletin katliamlarına karşı ses çıkarma eylemi yapacağımızı duyurarak eylemimizi sonlandırdık.

5 Ocak 2016

 

Her hafta Cuma günleri yaptığımız “Direnişe Ses Ver” eylemini 15 Ocak’ta Konur Sokak’ta gerçekleştirdik. Konur Sokak boyunca dağılarak insanları eyleme çağırdık. “Akademisyenler yalnız değildir, Hocama dokunma” yazılı dövizler taşındı. “Gezi’den Cizre’ye direnişi örgütle”, “Katil devlet hesap verecek” sloganları atıldı. İnsanlara eylemlerimizin devam edeceğini bildirerek eylemi sonlandırdık.

15 Ocak 2016

 

ANKARA-100. Yıl

9 Ocak günü Ankara 100. Yıl mahallesinde “Barışa Ses Veriyoruz” eylemi yapıldı 9 Ocak günü 100. Yıl Mahallesi’nde Migros’un önünde toplanan 100. Yıl İnisiyatifi bileşenleri sloganlarla ara sokaklarda yürüyüş gerçekleştirdi. Tencere-tavalarla, düdüklerle ve ıslıklarla ses çıkarma eylemi yapan kitle insanları eyleme davet etti. Pencerelere çıkan insanlar eyleme tencere-tavalarla, alkışlarıyla ses çıkararak eyleme destek verdi. Yarım saat süren eylem yürüyüşün başladığı yere gelinerek bitirildi.

 

ANKARA-Tuzluçayır

10 Ocak Pazar günü Konur Sokak ve Tuzlu Çayırda devlet katliamlarına karşı ses çıkarma eylemi yaptık. Kaldıraç ve AKA-DER olarak saat 19.00’da Konur sokakta buluştuk. Tencere-tavalarımızla,

ıslıklarımızla, düdüklerimizle, alkışlarımızla direnişe ses verdik. Eylem boyunca sürekli ajitasyon yaparak insanları eylemimize destek vermeye direnişe ses katmaya çağırdık. Sokaktan geçen insanların eyleme ilgisi yoğundu. 10 dakikalık ses çıkarma eyleminin ardından her hafta Cuma günleri ses çıkarma eylemi yapacağımızı duyurduk ve tüm halkı eylemlerimize destek olmaya çağırdık.

Aynı gün saat 19.00’da Tuzlu Çayır Abidin Aktaş sokakta toplanarak tencere-tavalarımızla, ıslıklarımızla, alkışlarımızla direnişe ses verdik. Meşalelerle mahallede birçok sokağa girerek insanları direnişe ses ver vermeye, eyleme davet ettik. Mahalle halkı pencerelere çıkarak eyleme destek oldular. Yürüyüşün ardından tekrar Abidin Aktaş sokağa gelerek eylemimizi sonlandı.

 

ADANA-Şakirpaşa Mahallesi

Adana Şakirpaşa Mahallesi´nde Kürdistan´da yaşanan katliamlara karşılık mahallede ses çıkarma eylemleri yapıldı. Polisin müdahalesi mahallenin direnciyle boşa çıkartıldı. Şakirpaşa halkı Kürdistan´da ki katliamlar sürdüğü sürece mahallerinde gürültü eylemlerine devam edeceklerini belirttiler.

 

İZMİR-Gündoğdu

Gündoğdu Meydanı’ndan Alsancak İskelesi’ne kadar yaşam zinciri oluşturuldu. Süren savaşa karşı barışı savunanlar olarak, direnen Kürt halkının yanındayız. Cizre’de yaralıların olduğu bodrum katında süren ablukaya karşı #SağlıkKoridorunuAçın denildi.