Redhack, Damat Berat’ın maillerini hackledi

Redhack, twitter hesabından yaptığı açıklama ile Albayrak’ın 2001 yılından bu yana kullandığı tüm e-posta hesaplarını ele geçirdiğini duyurdu ve hesaplardan belgeler paylaştı.
Maillerde açığa çıkan belgelerin bir kısmına göre:
• Aktroll’lerden büyük bütçeli bir manipülasyon ordusu kurmuşlar
Yıllık 210 bin dolar bütçeli Aktroll ordusu kurulup, psikolojik harp uzmanı alımı dahi planlanıp, “sosyal medya      sanal üretim atölyesi” adını verdikleri ABD merkezli bir Aktroll yapılanması kurulmuş.
• Çarşı’ya ‘Ermeni esnafın yönettiği kiralık kitle’ kodlaması
Maillerde Çarşı hakkında, “Saldırıya el altından aldıkları para ile ‘kiralık kitle desteği’ veren unsurların analizi. Misal olarak Ermeni kökenli esnafın yönetimindeki Beşiktaş Çarşı grubunun olaylar esnasında faaliyetleri vs.” ifadeleri kullanılmış.
• Oy ve Ötesi ile ilgili istihbarat çalışması yapılıp Berat’a bilgi notu atılmış
Berat Albayrak’ın mailinden Mehmet Muş ve Serhat Albayrak’la Oy ve Ötesi ile ilgili istihbarat değerlendirmeleri paylaşıldığı da ortaya çıkan yazışmalar arasında. Mailde Oy ve Ötesi ile ilgili olarak, “Gönüllüler Hareketi – Oy ve Ötesi Derneği Bilgi Notu Yapmış olduğumuz detaylı inceleme neticesinde bu hareket hakkındaki aşağıdaki bilgiler edinilmiştir.” ön bilgisi ile, “Bu organizasyon görünürde bağımsız gönüllülerin sandıklara sahip çıkmasını amaçlamaktadır. Fakat gönüllülerin sandık başında durabilmeleri için müşahit kartlarına ihtiyaç vardır. Buradan şu çıkıyor bir veya birkaç parti bu organizasyonun içine dahildir, müşahit kartlarını temin etmektedir. Bu oluşum Yalova ve Ağrı yerel seçim tekrarlarına müdahil olmuştur. Kâğıthane’deki bazı sandıklarda itirazları sonucu hukuki süreç başlatılmıştır. Buradan şunu anlıyoruz CHP bu oluşuma dahildir.” gibi çıkarımlar yapıldığı görülüyor.
• Maillerde binlerce torpil CV’si var
Türksat Araştırma Geliştirme ve Uydu Tasarım Direktörü Hasan Hüseyin Ertok’un Berat Albayrak’a, “Eniştem Yunus Selçuk Arık’ın Ankara’da bir kuruma gelmesi uygun olur düşüncesindeyim” dediği ve yine aynı mailde Eti Maden İşletmelerinde Daire Başkanı seviyesi için de Altan Karnal’ın atanmasını tavsiye ettiği görülüyor. Öte yandan pek çok kamu kurum ve kuruluşu içinden AKP’li milletvekilleri ve çeşitli bakanlık müsteşarlarının aile yakınlarını önerdikleri görülüyor.
• ABD’deki Halil İbrahim Danışmaz her konuda rapor sunup yönlendirme yapıyor
ABD’de, Ensar ve TÜRGEV faaliyetini Halil Danışmaz adlı şahıs Berat’la koordine ediyor.
Berat’ın maillerinde ABD’de faaliyet yürüten, “Her şey Türkiye İçin Platformu” Koordinatörü Halil İbrahim Danışmaz’ın sık sık Berat’a brifing verdiği görülüyor.
• Gazi’ye operasyon talimatı ABD’deki Halil İbrahim Danışmaz’dan
Seçim stratejisinden, bölge değerlendirmelerine kadar verilen bu raporlardan bir tanesi de Gazi Mahallesi’ndeki abluka ile ilgili. ABD’de yaşayan ve Berat’a sürekli olarak talimat veren şahıs Gazi’ye abluka ve operasyon emrini şöyle veriyor:
“Gazi mahallesinin vakit geçirmeksizin mutlaka silah ve patlayıcıdan arındırılması icap etmektedir. Elbette ki militan ve sempatizan yapısı kolaylıkla çözülemez. Lakin ellerindeki silah ve patlayıcı birikiminin derhal tasfiyesi şarttır. Askeri ve polis kuvvetleriyle bir gecede aniden sarılıp müteakip 3-4 gün içinde evlerde topyekûn yoğun arama yapılmalıdır. Ele geçirilecek stoklar kamuoyuna teşhir edilmeli ve Şark’taki savaşın propagandasına destek olarak kullanılmalıdır. Aksi durumda Kandil’den bir gecede alacakları talimatla İstanbul’u felç edebilecek ve devleti fevkalade zora sokabilecek imkâna fazlasıyla sahiptirler.”
• TRT Haber Daire eski Başkanı Nasuhi Güngör: TRT Radyo azgın solcularla dolu
TRT Haber Daire eski başkanı Nasuhi Güngör, Berat Albayrak’a attığı e-postada “TRT Radyo azgın solcular ve gece gündüz içenlerle dolu” şeklinde ifadelerle “bilgi notu” paylaşıyor. E-mail, “İlginize duacıyım” şeklinde sonlanıyor.
• ‘Abdullah Gül yeni oluşum içinde’
Yiğit Bulut, “cephe” isimli word dosyasında Erdoğan’a karşı başında Abdullah Gül’ün bulunduğu yeni bir oluşum olduğunu yazıp Berat’a göndermiş. Dosyada ise yeni oluşum, “içeriden bir kuşatma hareketi” olarak tarif ediliyor. Ayrıca hedefinin Erdoğan’ı etkisizleştirmek olduğu belirtiliyor.
Mehmet Ali Yalçındağ istifa etti

RedHack’in yayımladığı yazışmaların büyük bölümünün Aydın Doğan’ın damadı, Doğan Yayın Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ ile Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan arasında geçtiğini, Albayrak’ın da mesajlaşmaya eklendiği iddiasıyla duyurdu.
Mehmet Ali Yalçındağ olduğu iddia edilen kullanıcının, Cumhurbaşkanlığı’nda görevli Hasan Doğan olduğu öne sürülen kişiye attığı e-postada “Konu: Ahmet Hakan, Bildiğiniz gibi uzun zamandır Hürriyet gazetesinde yapılan hatalar, yanlışlar ve gazetedeki satış kaybı sebebiyle mevcut genel yayın müdürünün değiştirilmesi gerektiği konusunda 2 aydır çalışmalar yapmaktayım. Sedat (Ergin/T24) değiştiğinde kim olmalı ki ben kefil olayım diye ciddi bir araştırma yapmaktayım. Sonunda benim sorumluluğumda işi yeni birine teslim edeceğim ama beni zor durumda bırakacak biri olmaması lazım” dediği görülüyor.
Yalçındağ’ın 18 Ağustos’ta “Günlük” olarak ilettiği iddia edilen notunda, “Sağolsun Hasan Doğanın yardımıyla hemen darbe sonrası Sayın CB mızı telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerimi ilettim kendisine sayın başkomutanım diye hitap ettim hoşuna gitti, anayasamızda böyle söylüyor sen de rahatlıkla söyle dedi, gülüştük, çok keyifliydi. Ve telefona AD’ı (Aydın Doğan/T24) verdim. Çok uzun zamandır ilk kez telefonla konuştular. Bence iyiydi. Daha sonra aile fertleri bana teşekkür edeceklerine, ‘bizde zannettik ki CB ı kendi aradı babama teşekkür etti dediler. Küçümsediler işi. Beklentileri sayın CB mızın AD’yi arayıp teşekkür etmesiymiş” dediği öne sürülüyor.
Berat Albayrak’la bu yazışmaları ortaya çıkarılan Doğan Yayın Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ istifa etti.