Operasyon bitti denilen şehirlerde yıkımlar sürüyor

Kürt illerine “Sokağa çıkma yasak”larıyla yapılan saldırılar, operasyon bitti denilmesine rağmen yıkımlarla sürdürülüyor. Bölgeyi insansızlaştırmak isteyen devlet, sağlam binaları da yıkarak Işid’in Suriye’de yaptıklarını anımsattı. Sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı bölgelerin tümünde uygulanan yıkım hamlesi HDP Şırnak milletvekili Aycan İrmez’in sosyal medyada yaptığı paylaşımda en çıplak haliyle görüntülendi:
Yetkililer tarafından operasyonların bittiği açıklamasına rağmen yasak devam ederken; kentteki yıkım görüntülendi.
Paylaşılan fotoğraf karesinde yan yana bulunan iş makineleri yıkıma devam ederken, kenti toz bulutunun sardığı görülüyor.
Öte yandan iktidarın ve havuz medyasının kahraman ilan ettikleri ve saldırılarda başrol oynayan askerlerin bir kısmı 15 Temmuz’dan sonra hain ve terörist ilan edildiler.
Hakkari’de sıkıyönetim kuşatmasında operasyonları yöneten ve “Taş üzerinde taş kalmayacak” sözleriyle 8 bini aşkın yapının yerle bir edilmesi emrini veren 3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Halil İbrahim Ergin, yahut hükümete yakın medyada “Sur’u ve Cizre’yi temizleyen komutan” olarak övülen 2. Ordu komutanı Âdem Huduti gibi bir çok “kahraman” darbe girişiminde bulunmaktan tutuklandı.