ODTÜ’de katillere geçit yok!

16-17 Kasım tarihlerinde ODTÜ KKM’de 4. Askeri Elektronik adı altında bir dizi seminer gerçekleştirilecek. Bu seminere katılan ve sponsor olan şirketlerin geliştirdiği bombaları, insansız hava uçaklarını, zırhlı araçları Silvan’dan, Cizre’den, Ortadoğu’dan tanıyoruz. Şimdi ise bu katiller savunma(!) dedikleri, katliam sanayisine taze “kan” bulmak için ODTÜ’de. Bizler militarizme kucak açmış bu şirketlerin bilim-bilimsellik adı altında katliam araçlarını ürettiğini biliyoruz.
Şüphesiz hiçbir kariyer planlaması ya da iyi bir iş hayali insanların katledilmesine hizmet etmeyi meşrulaştıramaz. Bizler devletin namlusundan çıkan kurşunlarla ailelerini, dostlarını yoldaşlarını kaybetmiş insanlar olarak bu katliama ne sessiz kalacağız ne de onun karşısında korkup pes edeceğiz. Bu katliamlara ortak olmadığımızı ve olmayacağımızı bir kez daha KKM önünde gerçekleştireceğimiz protesto ile dile getireceğiz.

Bugüne kadar Ortadoğu ve Kürdistan coğrafyasında insanları ve diğer canlıları gözünü kırpmadan öldüren, yaşam alanlarını terk etmeye zorlayan devletin ve şirketlerin katil olduğunu teşhir ediyoruz.

Saat 13.45’te KKM’nin önünde katliamlara karşı sesimizi birleştirmeye ve Fizik önünde yaşam nöbeti çadırında dayanışmayla direnişi büyütmeye çağırıyoruz.

Savaşta, barışta militarizm öldürür!

Devletlerin savaşına karşı yaşasın halkların direnişi!

KALDIRAÇ ODTÜ

(16 Kasım 2015)