Netanyahu: BDS Hareketi İsrail’in varlığını tehdit ediyor

Partisinin kabine toplantısında konuşan Neyanyahu, işgal ederek yerleştikleri toprakları kastederek, uluslararası boykot hareketinin yaşam haklarını elinden almayı amaçladığını ifade etti. İsrail’i boykot eden uluslararası hareketin, rejimi ve varlığının meşruiyetini karalama amacında olduğunu söyledi.

Uluslararası alanda hak mücadelesi veren kurumların insan hakları İsrail’in ihlalleri konusunda protestoları devam ederken;  Netahyahu, İsrail’in uluslararası kamuoyu tarafından yoğun bir şekilde dışlandığını ifade etti. Netanyahu ayrıca, İsrail rejiminin “dünyadaki tüm kötülüklerin merkezi” olduğu düşüncesini kabul etmediklerini söyledi.

Boykot, Tecrit, Yaptırım (BDS) Hareketi, İsrail işgalini ve Filistin topraklarının bölgenin sömürülmesini sonlandırmak amacıyla ekonomik ve siyasi baskı unsurlarını kullanan uluslararası bir kampanyadır.

Kampanya, Temmuz 2005’te 171 Filistin kurumu tarafından, İsrail’in uluslararası hukuk altında sorumluluklarını yerine getirene kadar çeşitli şekillerde boykot düzenlemek amacıyla başlatılmıştı.

Kaynak: direnisteyiz.net