Mersin Arap Alevi Gençlik Meclisi Lazkiye’deki Alevi katliamlarını protesto etti

Arap Alevi Gençlik Meclisi adına basın açıklamasını okuyan Ali Gür, 200’den fazla insanı katleden cihatçı çetelerin emperyalist devletlerce finanse edildiğine, Türkiye’nin bu cihatçı çetelerin ikmal yeri olduğuna vurgu yaptı.
“Havuz medyasında Alevilere yönelik sistematik savaş var”
Ali Gür, Türkiye’nin cihatçı çetelere yardımıyla bölgede üstlenmiş olduğu misyonunu gözler önüne serdiği için yargılanan Erdem Gül ve Can Dündar’ı da hatırlatarak “Coğrafyamızda yaşayan Arap Alevileri, Arap Hıristiyanları, Ezidileri, Kürtleri, Süryanileri katleden bu çeteleri ülkemizde Reyhanlı, Diyarbakır, Suruç, Ankara saldırılarından çok iyi tanıyoruz. Saldırıları gerçekleştiren örgütlere olaylardan çok önce destek olduğunu açıklamış hükümetin ve güdümündeki havuz medyasının Alevilere yönelik sistematik savaşını görüyoruz. Ceble Katliamı üzerine de Sabah Gazetesi’nin “Suriye’de Esad’ın Kaleleri Yıkılıyor” başlığı kabul edilemez” dedi.
“Alevileri korkutarak seslerini kısmaya çalışıyorlar”
Basın açıklamasında Ali Gür; devletin sürekli cemevlerini, Alevilerin kanaat önderlerini, ibadethanelerini hedef gösterdiğini, Maraş Terolar’ da, Sivas Divriği’de cihatçılara hizmet edecek kamplarla yeni bir Alevi katliamını sürekli gündemde tutarak, Alevilerin korkutularak göçe zorlandığını ve Alevilerin eşit yurttaşlık taleplerini dile getirdiği bu dönemlerde seslerinin kısılmaya çalışıldığını belirtti.
Basın açıklaması esnasında sık sık “Seccel Seccel Ena 3alevi”, “Emperyalizm Yenilecek Direnen Halklar Kazanacak”, “Ortadoğu Halkları Sıklaştırın Safları” sloganları atıldı.
“Eli kanlı cihatçı çetelere coğrafyamızda geçit vermeyeceğiz”
Ali Gür basın açıklamasını şu sözlerle tamamladı; “Eli kanlı cihatçı çetelere coğrafyamızda geçit vermeyeceğiz. Bizler biliyoruz ki Alevileri, özgürlükleri için mücadele eden tüm halkları katleden bu zihniyete karşı çözüm birlikte mücadeleden, halkların direniş ekseninden doğacaktır. Yaşasın halkların direniş birliği!”