Menemen’de polis HDP temsilciliği’ne silahla saldırdı

Yaşanan olaya ilişkin açıklama yapan Emniyet Müdürlüğü ise polisin “psikolojisinin bozuk” olduğunu söyleyerek olayın üzerini kapatmak istedi. Yaşanan polis saldırısına ilişkin açıklama yapan Kaldıraç İzmir Temsilciliği, bu saldırıların ilk olmadığını ifade ederek, “Çorum’dan, Maraş’tan, Sivas’tan, İstanbul’da infaz edilen kadınlardan, ara sokaklarda dövülerek öldürülen Ali İsmail’den, Ankara’da barış taleplerini haykırmak için toplanan on binlerin içinde patlatılan bombalardan” bu saldırıları bildiklerini vurguladı.

Saldırıların kolluk kuvvetleri, çeteler, esnaflar/ alperenler ve en son “psikolojisi bozuk” bir polis eliyle devlet tarafından gerçekleştirildiğinin belirtildiği açıklamada, çürümüş düzen yıkılmadığı müddetçe saldırıların sonunun da gelmeyeceğinin altı çizildi. HDP milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına yönelik saldırılarda olduğu gibi, bu saldırının da direnişe, halkların ortak mücadelesine yapıldığı ve yıldırma amacı taşıdığı ifade edildi.

Açıklamada, “Nafiledir! Bu saldırılardan korkmuyoruz, boyun eğmeyeceğiz. Korkularını gerçeğe çevirecek daha çok direnecek, daha çok örgütlenecek ve bu kirli, kokuşmuş düzeni başlarına yıkacağız. Kirli Savaşa, Sömürüye, Baskılara Boyun Eğmeyeceğiz!” denildi ve ortak mücadeleye çağrı yapıldı. Açıklamanın akabinde, saldırıyı teşhir etmek için sokaklara afişler yapıldı.