Lugansk’ta Uluslararası Anti-Faşist Askeri Birlik kuruldu.

2015’de Novorossiya Hayalet Tugayı (Prizrak), İnterUnit olarak tanımlanan uluslararası anti-faşist askeri birlik kurdu. İnterUnit dünyanın çeşitli yerlerinden gönüllülerden oluşan politik-askeri bir grup olarak düzenlenmiştir. Bu birlik geçen yüzyılın kurtuluş mücadeleleri ile Nazizme karşı mücadelenin mirasını taşımaktadır. İspanya İç Savaşının No Pasaran (Geçemeyecekler) sloganını şiar edinmiştir.
İnterUnit Donbass’ın özgürlüğü için savaşan Hayalet Tugayı (Prizrak)’ın uluslararası bir grubudur. Ayrıca savaşçılarını ırk ayrımcılığı nedeniyle saldırıya uğrayan insanlarla dayanışmak için ABD’ye gönderecektir.
“Bir kez daha, ABD’nin terör politikalarının sıradan bir sonucu olan ırk ayrımcılığının insanları öldürdüğünü görüyoruz.
Halkı korkuya sürüklemek herkes için çok tehlikelidir. Herşeyden önce halk kendini güvende hissetmez. İktidarda kendini güvende hissetmez. Çünkü bazen halk ayaklanır.
Başkan Obama’nın bu sorunla ciddi olarak yüzleşmemesi çok kötüdür. Sonuçlarını hep birlikte görüyoruz. Bu Obama’nın iç işlerinde söylediği tek yalan değildir. Verdiği sözlerin hiçbirini yerine getirmedi. Ayrıca dış politikaya bakalım kendinden önceki başkanlardan herhangi bir fark görmek mümkün değildir.
Gelecek başkanın da hem iç ilişkilerde hem de dış ilişkilerde ondan daha berbat olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. ABD’nin dönüşü olmayan bir noktaya doğru öncülük ettiği konusunda çok kaygılıyız. Bu küresel bir tehlikedir.
Dünyanın çeşitli yerlerindeki direnen halklarla omuz omuza mücadele edeceğiz. ABD hükümeti adalet olmadan barışın herhangi bir şansı olmadığını hatırlamalıdır.”
InterUnit (Uluslararası Birlik)
Lugansk Halk Cumhuriyeti
18 Temmuz 2016
direnisteyiz3.org
ABD, Kanada, Avustralya ve İngiltere’de göçmenlerle dayanışma eylemleri
ABD, Kanada, Avustralya ve İngiltere’de göçmen düşmanlığı eylemlerle protesto edildi. ABD Clevand’da Mijente Göçmen Hakları örgütü ile Savaşa Karşı Irak Savaşı Gazileri Hareketi Trump’ın göçmen karşıtı politikalarını protesto etti ve “Göçmenlere değil Trump’a duvar örelim” dedi. Trump’ın göçmen düşmanlığına karşı ABD’nin her yerinde Trump karşıtı gösteriler örgütlendi.
Kanada’da 50’ye yakın tutuklu göçmen, Kamu Güvenliği Bakanı ile görüşmek için açlık grevine girdi. Tutuklu göçmenler 90 gün olan tutukluluk süresinin indirilmesini ve tutukluların yüksek güvenlikli cezaevlerine (F tipi Cezaevleri) konulmamasını talep ediyor.
Avustralya’da göçmen mevzuatı ve tutuldukları koşulları protesto etmek için, göçmenlerin intihar etme ve kendilerini yakma eylemlerine başlaması ile dünya gündemine giren Nauru göçmen toplama merkezinde direniş 100 günü aşkındır sürüyor.
İngiltere, Southampton’da faşistlerin düzenlediği göçmen karşıtı yürüyüşlere karşı bir eylem gerçekleştirildi. Bu eylem bölgede göçmen dayanışması için bugüne kadar yapılan yürüyüşlerin en büyüğü oldu.
29 Temmuz 2016
ABD’de protesto gösterisinde 5 polis öldü 6’sı ise yaralandı
ABD’de, önce Louisiana eyaletinde sonra da Minnesota’da polisin iki siyahi vatandaşı öldürmesine karşı, Dallas Belo Garden Park’ta yapılan protesto gösterisi 5 polisin ölümü, 6 polisin de yaralanması ile son buldu.
Saldırıyı “Black Power Political Organization” adlı örgüt üstlendi
Örgütün sosyal medyadan yayınladığı mesaj şöyle:
“#Siyahgücü! #Siyahşövalyeler! Keskin nişancı suikastçılar, beş polis memurunu indirdi! Gelecek günlerde daha fazlası suikaste uğrayacak. Suikastçı