Komutan Fidel 89 yaşında! ÇokYaşaFidel

Yoldaşları ile birlikte Küba’nın özgürlüğü ve insanlık için mücadele eden Küba Devrimi lideri Komutan Fidel 89 yaşında.

Gençlik yıllarından itibaren emperyalizme karşı mücadelenin hep en saflarında yer alan Komutan Fidel, emperyalistlerce yapılan 638 suikast planından da kurtuldu. Fidel insanın onurlu yaşamı için mücadeleyi sürdürürken, dünyanın dört bir yanında bu mücadeleye gönül verenlere ışık tutmaya devam ediyor.

Fidel’in doğum günü için yapılacak kutlamalara katılmak üzere Havana’ya gelen Bolivya Devlet başkanı Evo Morales, Fidel’e olan hayranlığını dile getirirken; Havana ve Washington arasındaki diplomatik ilişkilerin yeniden tesis edilmesinin Küba halkının ve dünya halklarının dayanışmasının bir zaferi olduğunu belirtti.

Venezuela Bolivar Cumhuriyeti Devlet Başkanı Ni¬colás Maduro, Salı günü yayınlanan televizyon programında Fidel’in Latin Amerika ve Karayiplerin Devrimci Komutanı olduğunu belirtti. Maduro, Fidel’in yüzyıllarca sürecek olan bir tarih yazdığını ve yazmaya devam edeceğini ifade ederken, bu vesileyle Venezuela halkının Fidel’e olan desteğini dile getirdi. Konuşmasının ardından Fidel ve Chavez’in birlikte çekilmiş fotoğraflarını paylaşan Maduro, iki lideri Latin Amerika gerçekliğinin kurucuları ve devleri olarak tanımlarken bu gerçekliğin bugün her zamankinden daha fazla savunulması gerektiğini dile getirdi

Nikaragua Devlet Başkanı Daniel Ortega da Komutan Fidel’e tebriklerini iletirken, Fidel’e olan hayranlığını ve saygısını dile getirdi.

direnisteyiz.net