“Kendine Oy Ver” -seçim çalışmalarından…-

“İşsizliğe, yoksulluğa, geleceksizliğe karşı, mücadeleyi büyütmek için, işçi cinayeleri,
taşeronlaştırmaya, örgütsüzleştirmeye karşı, mücadeleyi büyütmek için kendine oy ver” diyen İşçi Gazetesi okurları, “Doğamızın, kentlerimizin yağmasına karşı; yaşanabilir bir dünya için; inkar, imha, asimilasyona karşı; anadilin, kültürün, kimliğin için; biz varız
demek için kendine oy ver” diyen AKA-DER üyeleri, “Özgür bilimsel eğitim mücadelesi için; tacize, tecavüze, kadın cinayetlerine karşı, kadın mücadelesini büyütmek için; emperyalist saldırganlığa karşı, halkların ortak mücadelesi için, kendine oy ver” diyen Kaldıraç okurları aktif bir seçim çalışması yürüttü.
Seçim çalışmaları kapsamında, işçiler iş yerlerinde ziyaret edildi. Ev gezmeleri yapıldı. Seçim standları açıldı. Afişleme yapıldı, pankartlar asıldı, Paneller yapıldı, ”Halklar Konuşuyor”etkinlikleri, sokak şenlikleri, piknikler, derneklerde kahvaltılar düzenlendi.
Pendik’te AKA-DER Aydos Şubesi 1 Bölge Milletvekili Adayı Altan Açıkdilli ile seçim
çalışmasını başlattı. Esnaf ve işyerleri ziyaretlerinin yanı sıra, kahvehaneler de ziyaret edildi, konuşmalar yapıldı. Tokat, Erzurum, Elazığ yöre dernekleri ziyaret edildi lokallerinde konuşma yapıldı. Akşam ise Tokatlı bir ailenin ev toplantısına geçildi. 30-40 kişiyi geçince toplantı sokağa alındı ses düzeni kuruldu. Burda da bir konuşma yapıldı. Seçim çalışmaları boyunca afişleme yapıldı, seçim standı açıldı.
AKA-DER Kadıköy Şube seçimleri konuşmak için tüm dostlarını davet ettiği, bir kahvaltı
düzenledi. Milletvekili adayları Semra Güven ve Altan Açıkdiili’nin de katıldığı kahvaltıda ”seçimler ve umudu büyütmek” konuşuldu. Khalkedon meydanında seçim standları açıldı. Kadıköy’ün birçok yerine afiş yapıldı.
AKA-DER Sarıyer, Büyükdere’de seçim standı açtı. Ev gezmeleri gerçekleştirdi. Afişleme yaptı. Kocamustafapaşa’da seçim standları açıldı, Zeytinburnu’nda esnaf ziyaretleri gerçekleştirildi. Afişleme yapıldı.

İstiklal Caddesi’nde seçim standı açıldı.Taksim esnafı ziyaret edildi. Ortaköy’de ev gezmesi yapıldı. Sarıgazi ve 1 Mayıs Mahallesi’nde ev gezmeleri yapıldı.
İstanbul dışında Adana’da Kaldıraç okurları ”Kendine Oy Ver” diyerek ev gezmeleri
gerçekleştirdi. Mersin, Eskişehir ve Edirne’de de afişlemeler yapıldı.

Sarıyer Dağevleri’nde HDP Halk Toplantısı yapıldı.

2 Haziran Salı günü Sarıyer Dağevleri’nde, HDP 1. bölge milletvekili adayı Altan Açıkdilli, 2. bölge milletvekili adayları Turgut Öker ve Sabri Gül’ün katılımıyla seçim gündemli halk toplantısı yapıldı.

Toplantı öncesinde Sarıyer AKA-DER Şubesi olarak Altan Açıkdilli ile birlikte Büyükdere’de kahvelerde ve sahilde ki çaybahçelerinde halka hitaben konuşmalar yapıldı ve halkla sohbet edildi. Halk toplantısında milletvekili adayları yaptıkları konuşmalarda HDP ile birlikte halkların kardeşliği şiarının daha güçlü filizlendiği, bu seçimlerde barajla birlikte emperyalistlerin Ortadoğu’da planladıkları savaş politikalarını da yıkma fırsatımız olduğu, AKP’nin oyunlarını bozabilecek tek gücün HDP olduğu, vurguları yapıldı.

Halkevleri 1. bölge genel başkanı Hasan Pulat’ın ardından, AKA-DER temsilcisi yaptığı
konuşmada; bizler bu ülkenin işçileri, emekçileri olarak HDP’ye vereceğimiz bir oyla, Ortadoğu’daki savaşa, doğanın talanına, kadın cinayetlerine dur diyebilir, savaşsız ve sömürüsüz bir dünya kurma mücadelemizi büyütebiliriz, dedi.

Çekilen halaylarala etkinlik sona erdi.