Katliamlara karşı 12-13 Ekim’de Greve, boykota, sokağa… Hayatı durdurmaya!

Emek, Barış ve Demokrasi mitinginde bombalar patlatarak katlettiniz. Sokakta çocukları vurarak katlettiniz. Sokağa çıkma yasaklarıyla katlettiniz. Ankara’dan Suruç’a katlettiniz. Diyarbakır’dan Mersin’e, Hopa’dan Soma’ya katlettiniz. Biz işçisi, emekçisi, işsizi de, kadını, Kürt’ü, Alevi’si, Laz’ı, Çerkes’i, Ermeni’si, Arap’ı, tüm halkları da, öğrencisi, kadını, çoluğu çocuğu da, 3 yaşındaki de 80 yaşındaki de insanlığımızdan, onurumuzdan başka kaybedeceğimiz bir şey yok. Kaybedecek bir şeyi olmayan bizlerin, bilmelisiniz ki artık korkacak da hiçbir şeyi yok. Tüm bombalarınıza, ambulanslardan önce gelen TOMA’larınıza, ölülerimizin üzerine attığınız gaz bombalarına rağmen sokağa çıkmaktan bir arada olmaktan başka yapacağımız hiçbir şey yok. Birbirimizden başka güveneceğimiz bir şey, sokaktan başka, omuz omuza mücadele etmekten, dayanışmaktan başka güvenli olabileceğimiz bir yer yok.

Siz efendiler, beyefendiler, kaybedecek neyiniz varsa onları kaybedeceksiniz! Ellerinizdeki binlerce kişinin kanının hesabını vereceksiniz!

Öldürdüğünüzü zannettikleriniz de öldüremedikleriniz de buradayız. Öldüremeyin diye buradayız. Öldüremeyin diye bir aradayız. Onları öldürdük bitti diyemeyin, kanlı ellerinizle yatağınızda rahat uyuyamayın diye buradayız.

12 ve 13 Ekim’de tüm ülkede; grevdeyiz, okullarda boykottayız, kepenkleri kapatıyoruz, tüm yaşamı durduruyoruz.

“…vurulmuşsun madem

gel yaralıların yanına

gerçi biz zayıfız kardeş

zayıfız, yaralıyız ama

alırsak biz alırız öcünü senin”

YA HEP BERABER YA HİÇBİRİMİZ!

KALDIRAÇ

11/10/2015