KARBEL işçileri belediye binasını işgal etti

Belediyeye bağlı KARBEL isimli taşeron şirkette; park ve bahçeler, temizlik işleri, fen işleri müdürlükleri ve idari birimlerde çalışan işçiler ıslık ve alkışlarla belediye binasına girerek protesto eylemi gerçekleştirdi.

Sıkça; “İş, ekmek yoksa barış da yok”, “Taşerona geçit vermeyeceğiz”, “Bu daha başlangıç, mücadeleye devam” sloganları atan işçiler burada eylemleri ile ilgili bir açıklama yaparak belediye yönetimini uyardılar.

‘Taşerona geçit vermeyeceğiz’

KARBEL işçileri adına konuşan DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası 5 No’lu Şube Başkanı Ali Haydar Kara, bayram öncesinde işçilere verilen ödeme sözüne rağmen bu sözün yerine getirilmediğini, bir yandan da işçilerin taşerona geçirilme endişesi taşıdıklarını söyledi.

“Bizim bu kavgamız devam edecek. İşimiz, aşımız, geleceğimiz, ekmeğimiz için yapmayacağımız şey yok. Bunu dost da düşman da bilsin” diyen Kara, Konak’ta, Çiğli’de, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde bugüne kadar taşerona geçit vermediklerini, Karabağlar Belediyesi’nde de geçit vermeyeceklerini vurguladı.

DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı’da kısa bir konuşma yaparak, KARBEL işçisinin taşerona geçit vermeyeceğini, mücadelelerin kararlılıkla devam edeceğini belirtti.

İşçi Gazetesi / 28 Eylül 2015