Kanal D’ye soruyoruz;

Soruyoruz; Devletin servis ettiği haberlerin dışına hiç çıktınız mı? Devletinizden korkunuzdan mıdır Ayşe Öğretmen’e saldırışınız? Neden açıklamıyorsunuz bu ülkede iç savaş yaşandığını? Neden anlatmıyorsunuz cenazesi buzdolabında saklanan Cemile’yi, sokak ortasından günlerce alınamayan cenazeleri, infaz edilen gençleri? Neden açıklamıyorsunuz devletin terörist dediğinin aslında bir halk olduğunu ve bu devletin bir halka savaş açtığını? Soruyoruz; Nasıl bir medyasınız ki çocuklar ölmesin diyen birinin karşısında cevap olarak devletimizin yanındayız diyorsunuz? Siz öldürülen çocukların yanında değil misiniz? Ya da siz 7 yaşındaki çocukların, 3 aylık bebeklerin öldürülmesini doğru mu buluyorsunuz ki devletinizin yanındasınız? Bunların hepsini kapsayacak şekilde soruyoruz; Neden açıklamıyorsunuz bu savaşta medya olarak görevinizin kitlelere savaşı, kanı, ırkçılığı, insan olmamayı, korkuyu aşılamak olduğunu?

Beyaz’a da soruyoruz;

Senin bir polis çocuğu olman, insanlık suçlarına ortak olman anlamını mı taşıyor? Babanın polis olması sana bu misyonu mu yüklüyor? Ayşe Öğretmen’in hangi söylediğine katılmadın acaba? Özür dileyerek, ben çocukların öldürülmesine karşı değilim, her Kürt çocuğu öldürülebilir mi demek istiyorsun?

Bunu demek istemiyorsan herhalde, “ben bu ülkede insanları eğlence adı altında uyutayım, karanlıklarına bir perde de ben çekeyim diye para alıyorum, lütfen üstüme gelmeyin” demek istiyorsun. Yok eğer korkuyorsan, neden çıkıp ben korkuyorum ondan böyle konuşuyorum demiyorsun?

Bu soruların cevaplarını bizler elbette ki biliyoruz. Doğrudan burjuvaların ve devletin ideolojik bombardıman aygıtları olduğunuzun, kitleleri control altında tutmak için devlet tarafından kullanıldığınızın, bu savaşın medya kanadındaki jöhleri, pöhleri olduğunuzun farkındayız.

Bu sebeple, herkese çağrımızdır: ana akım medyayı boykot ederek kendi medya kanallarımızı oluşturalım, var olan direniş medyalarımızı büyütelim! Kendi ajitasyon propaganda aygıtlarımızla medyanın karanlığını yaralım. Duvarlarda gerçeği haykıralım; bildirilerle, eylemlerle sesimizi duyuralım!

Kaldıraç Okurları