Kaldıraç: ‘ İçerde Dışarda Savaşı Tırmandıranlar Beşiktaş’taki bombalamanın da Sorumlusudur’

Kaldıraç tarafından Dolmabahçe’de yaşanan bombalı saldırıya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

‘Verin 400 milletvekilini, huzur içinde çözülsün’ diyenler İstanbul Beşiktaş’taki bombalı saldırının sorumlusudur…

10 Aralık 2016 tarihinde, Dolmabahçe’de yeni bir bombalı saldırı gerçekleşti.

Saldırının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan; ‘Türkiye ne zaman geleceğe dönük olumlu adım atsa, cevabı hemen terör örgütleri eliyle kan, can, vahşet, kaos olarak önümüze gelmektedir’ açıklaması yaptı.

AKP ile savaş, katliam ve başkanlık konusunda anlaşan MHP ise, ‘ülkenin sosyal-siyasal uzlaşma kulvarına girmeye başladığı bir zamanda saldırının yaşandığından’ söz etti.

‘Geleceğe dönük atılan olumlu adım’, Erdoğan’ı savaş suçlarından kurtaracak başkanlık sisteminin meclise getirilmesidir.

7 Haziran seçimleri öncesi, başkanlık için 400 miletvekili isteyen Erdoğan, böylece konunun huzur içinde çözüleceğini söyleyerek oy istemiştir.

Seçimde 400 milletvekili çıkmayınca, danışmanı Burhan Kuzu, ‘halk kaosu seçti, hayırlı olsun’ açıklaması yapmıştır.

‘Millet kaosu seçti’ diyenler, kaosu topluma dayatanlar, içerde dışarda savaşı tırmandıranlar Beşiktaş’taki bombalamanın da sorumlusudur.

İçerde-dışarda savaş politikalarına tek söz dahi edemeyen, üstü açık ya da kapalı bu politikaları destekleyen Kılıçdaroğlu; ‘akıllı, bilimsel, sürdürülebilir ve milli bir terörle mücadele politikasına ihtiyaçtan’ söz etmektedir. Sanırsınız, ülkenin tarım ya da sanayi politikasından söz etmektedir.

Ortadoğu’da, Suriye’de emperyalizmin tetikçiliğini yaparak savaş batağına saplananlar, 7 Haziran seçimleri sonrası içerde savaş ve katliam politikalarını hayata geçirenler ve bu politikalara açıktan ya da örtülü destek verenler tüm yaşananların sorumlusudur.

Biz emekçiler, halklar için bu savaş politikalarına karşı mücadele etmek, ‘millet kaosu seçti’ diyenlerden hesap sormak dışında bir kurtuluş yolu yoktur.

Ya kendimizin ve çocuklarımızın geleceği için, insanca, onurumuzla yaşayacağımız bir dünya için mücadele edeceğiz ya da kendi çıkarları için kaosu dayatanların planlarının kurbanı olacağız.