İzmir’de polis saldırısı yıldıramadı! Rojava’da ölümsüzleşen Aziz Güler anıldı

Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde 18:00’de toplanan kitle, “Türkiyeli Devrimci BÖG Komutanı Aziz Güler (Rasih Kurtuluş) Rojava’da IŞİD’e Karşı Savaşırken Ölümsüzleşti. Adı Onurdur” yazılı pankart açtı. Yapılan açıklamada AKP destekli IŞİD çeteleri tarafından gerçekleştirilen saldırıda ölümsüzleşen Aziz Güler’in Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) Parti Meclisi üyesi olduğu ve Genç Sen’in kurucuları arasında yer aldığı hatırlatıldı.

Güler’in Gezi Direnişi barikatlarındaki direnişi ve Demokratik Üniversite mücadelesine vurgu yapılan açıklamada, “Kısacık yaşamına büyük bir direniş öyküsü biriktiren Aziz, tıpkı kendisinden önce devrim bayrağını taşıyan yoldaşları gibi, dünyanın neresinde bir zulüm varsa, orayı kendine vatan bilmiş, zalimlerin karşısına dikilmiştir” denildi.

IŞİD çeteleri ile savaşmak için Rojava’ya giden ve Türkiyeli Devrimcilerin oluşturduğu Birleşik Özgürlük Güçleri’ne katılan Güler’in Suruç katliamına karşı IŞİD’in Rakka sınırları içindeki üssüne yapılan saldırıdan dönerken IŞİD tarafından döşenmiş mayının patlaması ile ölümsüzleştiği belirtildi.

Aziz Güler’den önce Rojava’da süren insanlık mücadelesinde ölümsüzleşen Bedrettin Akdeniz, Mahir Arpaçay, Serkan Tosun, Nejan Ağırnaslı gibi sayısız Enternasyonalist Türkiye Devrimcisi’nin isimlerinin unutulmayacağı vurgulanarak “Onur olarak uğruna dövüştüğü halkların kalbine ve geleceğe gülümseyen çocukların gözlerine işlenmiştir” denildi.