İzmir’de basın açıklamasına polis müdahalesi

İzmir Emek ve Demokrasi Güçlerinin de, bugün İstanbul’da katledilen ESP’li kadın yoldaşlarımız için düzenlediği basın açıklaması hemen ardımızdan gerçekleştirecekken polis, hiçbir uyarı yapmaksızın ESP’li yoldaşlarımızı hedef göstererek saldırdı. Elle­rindeki dövizleri almaya çalışan polise karşı direnen herkesi gözaltına alan polisler, bizlerin ellerindeki tüm bayraklar ve dövizleri aldıktan sonra çemberi dağıttı.

Polis bugün öldürülen kadın yoldaşlarımızın fotoğraflarına saldırarak, devletin korkusunun hangi noktaya geldiğini açıkça gösterdi. Yaklaşık 30 kişiyi gözaltına alan polisler, Suruç’ta yaralanan SGDF’li dostlarımızı özellikle darp etti. Gözaltına almak istediği herkesi çemberin dışına alarak darp eden ve içeriden çıkmaya çalışan herkese şiddet uygulayan polisler, gözaltı aracının içinde de bu işkenceyi sürdürdü.

Bir devrimcinin fotoğrafından korkanlara en iyi yanıtı direnişimizi zafere taşıyarak vereceğiz!

Gözaltılar, tutuklamalar, baskılar bizi yıldıramaz!

Kaldıraç İzmir Temsilciliği

22 Aralık 2015

Alsancak’ta gözaltına alınan yoldaşlarımız gece 03.00 civarında serbest bırakıldı. 1 okurumuzun da içinde olduğu 7 kişi ise tutuklama talebiyle savcılığa sevk edildi. Savcılıkta alınan ifadelerin ardından Adli Kontrol talebiyle mahkemeye gönderilen yoldaşları­mız 24 saatlik gözaltından sonra serbest bırakıldı.