İzmir’de Asarlık Cemevi dayanışma, birlik ve barış için semaha durdu

Şube başkanı Fatma Külahçı açılış için yaptığı konuşmada “Bugün Aleviler her zamankinden daha birlik olmak zorundadır. Önümüzdeki dönem seçimler var tüm canlarımızı özgür yarınlar, asimilasyonun olmadığı bir ülke için oylarına sahip çıkmaya ve bu yönde tavır almaya çağırıyorum” dedi.

Külahçı’nın ardından Ahmed Arif’in “Anadoluyum Ben” şiiri okundu, hemen ardından ise Alevi Yol Kültür Dernekleri Asarlık Şubesi Tiyatro Topluluğu tarafından Berkin Elvan’ı anlatan bir oyun sergilendi. Oyun sırasında bir çok anne gözyaşlarına hakim olamazken oyun, Berkin şahsında “Devrim Şehitleri Ölümsüzdür”, “Berkin Elvan’ı Unutturma” sloganları eşliğinde bitirildi.

Etkinlik devam ederken Nusaybin’de polisin evinde kurşunlayarak katlettiği 50 yaşındaki Ahmet Sönmez’in haberi gelince “Tüm halkımızın başı sağ olsun, Artık yeter, bizler barış istiyoruz” anonsu yapılıp, dayanışma, birlik ve barış semahına duruldu. Etkinlik Alevilerin sadece katliamlarda değil böyle etkinliklerde de buluşması çağrısıyla sonlandırıldı.