İşgalci işçileri kazandı: Atılan işçiler geri alınacak!

 

Nakliyat-İş sendikası yaptığı açıklamada, belediyenin taşeronu olan Altaş şirketinde yaklaşık 2 aydır örgütlenme faaliyeti sürdürdüklerini, temizlik ve taşımacılık işleri yapan 350 işçiden 250’ye yakınını sendikaya üye yaptıklarını belirtti.

‘Eşiniz, çocuğunuz sendikadan istifa etsin, yoksa işsiz kalacaklar’

Yaptıkları yetki başvurusunun Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar tarafından duyulması üzerine baskı, tehdit ve işten atmaların gündeme geldiğini ifade eden sendika yetkilisi, belediye başkanı ve yöneticilerin işçilerin evlerine kadar giderek eşlerine, anne-babalarına ‘eşiniz, çocuğunuz sendikadan istifa etsin, yoksa işsiz kalacaklar’ diyecek kadar ileri gittiklerini ve sendika üyesi 3 işçinin işten çıkarılması üzerine kendilerinin de daha sonuç alıcı eylemlere yöneldiklerini dile getirdi.

İşçiler geri alınacak

İşgalci işçilerin bina içinde bekleyişi sürerken belediye başkanından açıklama geldi. CHP’li Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, işten çıkartılan 2 işçiyi işe geri aldığını diğer işçiyi de ‘daha sonra’ işe geri alacağını açıkladı. Açıklama üzerine işçiler belediye binasından çıkarak eylemlerini bitirdiler.

İşçi gazetesi / 24 Mart 2015