İşçi- emekçilerin, halkların yanında saf tutmuş akademisyenler yalnız değildir! Susmayacağız, sinmeyeceğiz, boyun eğmeyeceğiz!

Yine tarih tanıktır ki, ne dünyada, ne de bu topraklarda bu baskılar halkların eşitlik, özgürlük ve kardeşlik mücadelesini engelleyememiştir. Yine öyle olacaktır.

7 Haziran seçimlerinde açığa çıkan halkların ortak mücadelesi eğiliminin egemenlerde yarattığı korku ile devreye soktukları “çöktürme” planının geldiği noktadır yaşananlar. Halk düşmanlarının halka karşı ilan ettikleri savaşın devamıdır.

Tüm bu yaşananlar, bu topraklarda safların netleşmesine de neden olmaktadır. Bir yanda, cumhurbaşkanı, hükümet, hükümetin koltuk değneği “muhalefet”, mafya, baro başkanları, iliştirilmiş karanlık üreten “akademisyenler”, ruhunu dolara satmış gazeteciler, hırsızı uğursuzu; diğer yanda, işçi-emekçilerin, halkların eşit, özgür ve kardeşçe yaşayacağı insanca bir düzen isteyenler!

Karanlık aydınlığa galebe çalamayacaktır!

Charlie Chaplin’ler, Rosenberg’ler, Aziz Nesin’ler hâlâ yaşıyorlar.

Ama karanlık üreten, kuytu köşelerde bir avuç sömürücü asalağın, hırsızın, uğursuzun düzenine kan taşıyanların isimlerini kimse bilmiyor. Tüm bu saldırılar geri tepecek! Susmayacağız, sinmeyeceğiz, boyun eğmeyeceğiz! Eşitliğin, özgürlüğün, kardeşliğin akademisyenleri yalnız değildir!

Direnenler kazanacak!

KALDIRAÇ

15 Ocak 2015