Husi lideri: Zafere kadar savaşacağız

Ensarullah Hareketi’nin lideri Abdulmelik Husi, ABD’nin izni ve desteği ile Suudi Arabistan öncülüğünde 10 ülkenin aktif katılımıyla dün fiili olarak başlatılan saldırı hakkında açıklamalarda bulundu. Husi, el-Mesire, el-Meyadin ve el-Menar televizyonları tarafından yayınlanan konuşmasında İsrail’in Arap koalisyonunun bir parçası olduğunu söyledi.

Saldırının bölge halklarına yönelik olduğunu ve “batılı güçlerin kuklaları” tarafından gerçekleştirildiğini belirten Husi, Yemen devriminden ilk kaygı duyanun Siyonist rejim olduğunu, Siyonist rejimin şu an Yemen’de Suudi Arabistan’la ortak çıkarlarda buluştuğunu sözlerine ekledi.

Yemen halkına ve basına seslenerek meydanlara inilmesini mücadelelerine destek olunmasını isteyen Husi, “maddi olarak fakir ancak iman ve ahlak noktasında güçlü bir halk” olan Yemen halklarının Suudi Arabistan’ın zulmüne boyun eğmeyeceğini, gereken cevabı en sert şekilde vereceğini ifade etti. Mısır halkının ordusunun satılmasına izin vermemesi gerektiğne de değinen Husi, “Dün Filistin direnişi Siyonistlere nasıl hezimeti tattırdıysa; Yemen halkı da saldırganlara aynı hezimeti tattıracaktır” dedi.

direnisteyiz.org, YDH