“Hayatı Durduruyoruz” diyen Trakya Üniversitesi öğrencilerine soruşturma

Soruşturmalara karşı Edirne DİSK’te Trakya Üniversitesi öğrencilerinin yaptığı; emek ve meslek örgütlerinin destek olduğu bir basın toplantısı gerçekleştirildi.

Trakya Üniversitesi öğrencileri adına okunan basın metninde “Ankara katliamının da soruşturmaların da hesabını soracağız” denildi. Edirne DİSK Başkanı Arif Kuday da Emek ve Meslek örgütleri adına yaptığı konuşmada “soruşturmalara karşı öğrencilerin yanındayız, destekçisiyiz” diyerek dayanışma gösterdi.

28 Kasım 2015

Ankara katliamı için yapılan eylemlerden kaynaklı 50 öğrenciye açılan soruşturma üzerine Trakya Üniversitesi Öğrencileri olarak İİBF önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdik. Soruşturma açılan öğrenciler “Bizler nasıl Ankara katliamında yitirdiğimiz kardeşlerimize sahip çıkıyorsak Tahir Elçiyi de, Can Dündar’ı da, Erdem Gülü de sahipleniyor ve yapılan katliamın, uygulanan tüm hukuksuzlukların hesabını soracağız” dedi. Her yıl çok sayıda uzaklaştırma alındığına değinen öğrenciler “soruşturmalarla yılmayacağız, Okullardaki polis-ögb şiddetine, yasaklara, soruşturmalara, harçlara, ticarethaneleştirmeye, niteliksiz eğitime karşı üniversitemizi savunacağız. Sözümüzü söyleyebildiğimiz, kararlarını alabildiğimiz özgür bir üniversite için direneceğiz.” diyerek sloganlarla alkışlarla eyleme son verdi.

30 Kasım 2015