Grand Hyatt işçileri  bayramda direnişlerini  sürdürdü 

Talimhane Caddesi’nde bir araya gelen Turizm ve Otel Çalışanlarıyla Dayanışma Platformu bileşenleri sloganlar eşliğinde Grand Hyatt Otel önüne yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüş sırasında Divan Otel önünde “Divan işçisi yalnız değildir”, “Divan işçisi kazanacak”, sloganlarıyla Çekmeköy’deki fabrika önünde aylardır mücadeleyi sürdüren Divan Turizm işçilerini selamladılar. Bayram nedeniyle daha yoğun olan otel önüne gelerek pankartlarını açtılar.

İşten atılan Grand Hyatt Otel işçisi Erdoğan Sneep, oteldeki misafirlere Arapça seslenerek personelin ücretlerini düzenli alamadıkları, izinlerini kullanamadıkları ve daha iyi hizmet verebilmek için çalışma saatlerinin düzenlenmesi amacıyla sendikalı olduklarını, bu nedenle 7 Nisan’da işten atıldıklarını anlattı. “Biz bayramı ancak işlerimize döndüğümüzde kutlayacağız” diyerek otel misafirlerinden dayanışmada bulunmalarını istedi.

Eylem, Tüm Emek Sen Genel Sekreteri İbrahim Akseloğlu ve Dayanışma Platformu bileşenleri adına yapılan konuşmaların ardından, “bizi izlemeye devam edin” mesajıyla sona erdirildi.

İşçi Gazetesi / 19 Temmuz 2015