FHKC üyesi milletvekili Halide Cerrar serbest

Batı Şeria’nın Tulkerm Beldesi yakınlarındaki Cibara kontrol noktasında serbest bırakılan Cerrar, “İsrail askerlerinin beni tutuklaması doğal; çünkü ben Filistin Halkı’nın endişelerini dile getiriyorum. İsrail, görüşlerini ifade ettikleri için Filistinlileri gözaltına alıyor ve sosyal medyada yazanları takip ediyor.” dedi.

Serbest bırakılmasının ardından FHKC de bir açıklama yayınladı:

Hayatını halkının ve Filistin’in özgürleşmesine adamış olan milletvekili Cerrar, tutuklandığı 1 Nisan’dan bu yana 14 ay boyunca işgal hapishanelerinde tutsak edildi. Cerrar, hapishanede de bir liderdi ve Cibara kontrol noktasında serbest bırakılmasının ardından tüm Filistinli tutsaklar için özgürlük talebinde bulundu; özgürlüğüne kavuştuğu için duyduğu sevincin çocuk mahpuslar ve en uzun süredir hapis yatan kadın mahkûm olan Lena Jarbouni de dâhil olmak üzere diğer kadın tutsakları geride bırakmanın hüznüyle gölgelendiğini sözlerine ekledi.

Onu dışarıda bekleyen kalabalık Cerrar için, tutsaklar için, FKHC ve Filistin’in özgürlüğü için sloganlar attılar. Tutsak olan FHKC Genel Sekreteri Ahmet Saadat ve FHKC’nin hapishane birimi Filistinli tutsakların ve Filistin’in özgürleştirilmesi mücadelesinde topyekûn halk direnişi için çağrıda bulundu.

Özgürlüğüne kavuşan Yoldaş Halide Cerrar’ı Selamlıyoruz! Bütün Filistinli Tutsaklara Özgürlük!

Kaynak: direnisteyiz3.org