Emperyalizmin Tetikçileri Ve Çeteleri Yenilecek!

ÖSO adı altında aslında olmayan bir “ordu” ismi ile fikirleri ve eylemleri IŞİD’den farklı olmayan ve muhtemelen geçmişte IŞİD adı altında savaşanların da yer aldığı çetelerle birlikte Suriye “bataklığı”na girmiş oldu.
Hedefin, IŞİD ve YPG olduğu açık olarak ilan edilen girişimde asıl hedefin, başta Kürt halkı olmak üzere Rojava’da yaşayan tüm halkların, eşit, özgür bir şekilde inşa etmeye çalıştığı ortak ve kardeşçe yaşam olduğu açıktır. Yoksa “IŞİD operasyonu”na en azından Antep’ten başlamaları gerekirdi.
Suriye’nin bugüne kadar yakılıp yıkıldığı; yüzbinlerce insanın katledildiği; milyonlarcasının yurtlarını terkettiği; kadınların köleleştirildiği; çocukların göç yollarında boğulduğu vahşet tablosunun, emperyalist efendileri ile birlikte birinci elden sorumlusu olan bu ülkenin egemenleri, gözlerini kör eden Kürt düşmanlığı yüzünden daha büyük yıkımların tetikleyicisi durumundadırlar.
Bugüne kadar katliam ve tecavüz çetelerinin barbarlığına karşı, insanlığın değerlerini bayraklaştıran ve tüm dünya halklarının saygınlığını kazanan Rojava’lı devrimcileri, PYD’yi IŞİD ile aynılaştırma politikalarına kendileri dışında inanacak kimseyi bulamayacaklar.
Bölgemizde süren emperyalist paylaşım savaşında, emperyalistler, işbirlikçi bölge devletleri ve çeteleri halkların ortak direnişi ile yenilecek.
Emperyalizm ve Çeteleri Yenilecek Direnen Halklar Kazanacak!
Yaşasın Halkların Eşitliği, Özgürlüğü, Kardeşliği!
Kaldıraç / 24 Ağustos 2016