‘Dilek Doğan’ davasının 3. duruşması 12 Ekim’e ertelendi

Mahkemeye mazeretsiz olarak katılmayan sanık polisin başka bir ile tayin edildiği anlaşıldı. Adalet istemek için adliyeye gelen 18 kişi gözaltına alındı.
İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ne görülen duruşmaya Dilek Doğan’ın ailesi ve avukatları katılırken, ‘kasten öldürmenin ihmali davranışla işlenmesi’ suçundan yargılanan sanık polis Y.M davaya katılmadı.
Duruşmaya mazeretsiz katılmayan sanık polisin avukatı, Y.M’nin ‘güvenlik gerekçesiyle’ duruşmaya gelmediğini, başka bir şehre tayin olduğunu beyan etti.
İkinci duruşmada mahkeme, duruşma sırasında çıkan gerginliği gerekçe göstererek duruşmanın kapalı görülmesine karar vermişti. Doğan’ın avukatlarının itirazı mahkeme heyeti tarafından reddedildi. Avukatların olay yeri keşif talebi ve sanık polisin tutuklanması talepleri de mahkeme tarafından reddedildi.
‘Mahkeme tarafsız davranmıyor’
Avukatlar mahkemenin adil davranmadığını ancak reddi hakim talebinde bulunmayacaklarını belirtmelerine rağmen mahkeme, bunun zimnen reddi hakim talebi sayılacağını belirtti ve talebi değerlendirmek için duruşmayı 12 Ekim 2016 tarihine erteledi.