BM’nin Sistematik Tecavüz Politikası Sürüyor; “Barış Gücü Askerleri Çocukları Köpekle İlişkiye Zorladı”

DW’nin haberine göre, Orta Afrika Cumhuriyeti’nde 2014 yılında görev yapan BM Barış Gücü askerlerinin yaklaşık 100 cinsel taciz ve tecavüz suçlaması vakasına karıştığı belirtildi. İddialara göre BM askerleri 4 kızı da bir köpekle cinsel ilişkiye girmeye zorladılar.

ABD yardım kuruluşu “AIDS-Free World”ün uzmanlarına olayla ilgili bilgi veren 3 kız, “Fransız askerler bizi bağladıktan sonra bir köpekle sekse zorladı” ifadelerini kullandılar. Köpeğin tecavüzüne uğrayan 4’üncü kızın daha sonra henüz belirlenemeyen bir hastalıktan dolayı yaşamını yitirdiği belirtildi.

İşgal, Soykırım ve Tecavüz İlişkisi

BM’nin “barış gücü” altında askerlerini devreye soktuğu bölgeler işgal veya sömürü için hazırlandığı biliniyor. Bosna’da da BM askerlerinin tecavüzleri ortaya çıkmış, tecavüzün sistematik bir durum olduğu da gözler önüne serilmişti.

Soykırım ve asimilasyon ile birlikte, yerel halkların iradesini kırma, onları aşağılama ve geleceksizleştirmenin bir parçası olarak tecavüz emperyalist saldırganlıkta olduğu gibi, iç savaşlarda da başvurulan insanlık dışı bir uygulama. Bunun kirli savaş politikalarının parçası olarak devreye sokulduğuna dair ise birçok örnek mevcut.

Ensar Vakfı’nda ortaya çıkan çocuklara tecavüz olayının ve ardından birçok yerden gelen özellikle çocuklara yönelik cinsel saldırılar, Pozantı Cezaevi’nde çocukların tecavüze uğraması, Kürt illerinde aralarında kamu görevlileri, askerler ve polislerin de olduğu tecavüzcülerin sürekli yargı eliyle aklanması, Türkiye’de de tecavüzün sistematik olarak kirli savaşın bir aracı olduğunu gözler önüne seriyor.

direnisteyiz3.org