Biz barışı ellerimizle kazıyanlar, biz yarınımızı, yaşam alanlarımızı savunanlar katledildik!

Dün Diyarbakır’da zılgıtları bombalayanlar, dün Suruç’ta devrimcileri bombalayanlar, bugün Ankara’nın göbeğinde barışı bombalamıştır.

Ellerindeki zehri dokunduğu her yere bulaştıran devlet yine yapmıştır yapacağını. Halkların kardeşliği diyen, barış diyen halklara kan kusmuştur.

Onlarca can…

Onlarca can, yüzlerce yaralı yetmemiş ki bombasını patlattıktan sonra kolluk kuvvetlerini saldırtmıştır.

Onlarca can yetmemiştir ki ambulanstan önce tetikte bekleyen emniyet dalga geçer gibi kimin zararına diye bakacağını açıklamıştır.

Onlarca can yetmemiş ki adalet bakanı istifa sözlerine gülmüştür.

Onlarca can yetmemiştir ki bugün caniler için hukuku hatırlayarak Davutoğlu “eylem gerçekleştirmeden onları tutuklayamayız” demiştir.

Tarihleri kanla yazılmıştır

Bizler yaşam alanlarını ilmek ilmek örenler, barışı haykıranlar; kanlı tarihinizi halkların çığlıklarından tanıyoruz. Hacı Lokman Birliği ile yaptığınız katliamdan tanıyoruz.

Karanfillerimizden korkuyorlar

Korkuyorlar bizim şehitlerimizi anmamızdan, kanlı tarihlerini hatırlamamızdan korkuyorlar. Korksunlar, unutmadık ve unutmayacağız.

Ve şimdi…

Barış anneleri için, annelerimizin yanan yüreği için, şehitlerimizin cesareti için haykıracağız. Korkmadık, korkmayacağınız. Yılmadan, usanmadan, güzel günlerimizi ellerimizle yapacağız… Onlarca canımız için daha dik daha cesur, daha öğrenerek yaşam alanlarımızı kuracağız.

Katliamlarınızı unutmadık, unutmayacağız.

3-5 AĞAÇ FANZİN