Bitmedi o serüven sürüyor devrim mücadelemiz büyüyor

İvme- lenen toplumsal hareketin önünü kesmek, topluma gözdağı vermek için aldılar aramızdan üç fidanı ama milyonlarla hala sokaktayız Denizlerin, Mahirlerin, İbo’ların bıraktığı bayrağı zafere kadar dalgalandı- racağız ve zaferi biz kazanacağız diyerek bu yılda Karşıyaka mezarlığında yoldaşlarımız mezarları başında anmaya gittik. Ve bir kez daha söz verdik onlara devrim olacak.

Mezarlıkta kortejimiz kurduk pankartımızı hazırladık. Ve önderlerimizin resimleriyle yürüyüşü- müze başladık. En önde Marx, Engels, Lenin, Deniz, Mahir, İbo, Che, Mazlum, Bekir, Ali Serkan’ın fotoğraflarıyla arkasında “Bitmedi O Serüven Sürü- yor Devrim Mücadelemiz Büyüyor” pankartımızın arkasında da flamalarımızla yoldaşlarımıza yakışır bir şekilde kortej halinde mezar başına geldik. Mezar başında saygı duruşuyla başlayan anma programı

şiirlerle marşlarla devam etti. Anma boyunca “Mahir, İbo, Deniz Sürüyor Sürecek Mücadelemiz, Kahra- manlar Ölmez Mutlak Hesap Sorulacak, Öndeler Yaşıyor Anadolu Savaşıyor” sloganlarını haykırdık.

Basın açıklamasında “43 yıl evvel yeryüzünü fethetmek için yola çıkanların, yüzünü bile görme- diği insanlar için ölebilmenin iradesini, kararlılığını, inancını; biz Gezi barikatlarında dövüşenlerin göz- lerinde Ethem’in, Ali İsmail’in Berkin’in gözlerinde gördük” denildi.

2015 1 Mayıs’ında devletin Taksim yasağına karşı Taksim’e giden yolları zorlayanların inancının, tomalara, gaz fişeklerine karşı taşla direnenlerin iradesinin Deniz Gezmiş’lerin inancı, kararlılığı ve iradesi olduğuna değinilen açıklama” Yeryüzünü fethetmeye geliyoruz. Tarihimizden aldığımız güçle büyüyerek, örgütlenerek, savaşta ustalaşmış olarak geliyoruz. Yolumuz Deniz’in, Yusuf’un, Hüseyin’in yoludur” sözleriyle sonlandırıldı. Açıklamanın ardın- dan “Yolumuz devrim yolunda düşenlerin yoludur” sloganlarıyla Mahir Çayan’ın mezarı başına gidildi burada da bir anma gerçekleştirildi bu yılki anma etkinliği de her sene olduğu gibi kitlesel ve coşku- luydu. Her yaştan insanın anma için geldiği mezar- lıkta bütün kurumların katılımıyla ortak anma yapıldı sonra eylem sonlandırdı.

Mezarlık anmasından sonra hep birlikte OD- TÜ’de yapılacak olan Devrim Yürüyüşü için yola çıkıldı. Rektörlüğün, bütün engellemelerine rağmen Selahattin Demirtaş’ın ve Sırrı Süreyya Önder’in ka- tılımıyla HDP’nin gençlik adaylarıyla birlikte söyleşi gerçekleştirildi.

Ardından birçok gençlik örgütünün katılımıyla Fizik önünde Devrim Şehitlerinin isimleri okunarak anma gerçekleştirildi. Devrim yürüyüşü için topla- nan kitle kortejler oluşturarak Devrim Stadyumuna yürüyüş gerçekleştirdi.