Başka Bir Dünya Mümkün: Nasıl Bir Üniversite?

Gayemiz, kişiyi toplumsal bir varlık olarak ele alarak doğayı talan etmeden yaşamak; “üniversite eğitimi ne bir iştir ne de bir ayrıcalık” fikri doğrultusunda, insanlığı daha ileri taşımak için bilim üretmek ve üniversiteleri bu üretimin kaynağı yapmaktır.

Bu noktada,  “Nasıl Bir Üniversite?” sorusunu sormak ve konuya ilişkin yeni düşünceler üretmek biz öğrenciler, akademisyenler ve üniversite emekçileri için bir sorumluluktur. 21 Mayıs’ta İstanbul’da düzenleyeceğimiz sempozyumda bu konuyu irdeliyor; bilime kâr odaklı bakıştan sıyrılıp, toplumla birlikte, toplum yararına nasıl bilim üretebiliriz, parasız eğitim mümkün mü, nasıl bir müfredatla bireylerin yaşamın öznesi haline gelme sürecine katkıda bulunabiliriz, üniversitede mekanın ve hayatın örgütlenmesi, üniversite-çevre-toplum ilişkisi gibi soru ve sorunlara cevap arıyoruz.

Fikrini fikrimize katmak için, sempozyuma sunum gönderebilir veya sempozyumun örgütlenme sürecine dahil olabilirsiniz. Her türlü soru, öneri ve katkınızı bekliyoruz!

İletişim:

E-mail: [email protected]

Telefon: 0537 654 9714