Barışa, halkların kardeşliğine bomba! Başaramayacaksınız!

 

Tarihleri katliamlarla dolu, sömürü ve zulüm düzeni; bu burjuva egemenlik, bu devlet katliamlarına devam ediyor.

Ankara! Onlarca ölü, yüzlerce yaralı…

Bu katliam; ne kadar korktuklarının, panik halinde olduklarının açık ifadesidir.

Bu katliam; bu devletin tarihi boyunca hiç bu kadar zayıf düşmediğinin açık itirafıdır.

Bu katliam; yağmanın, yolsuzluğun, hırsızlığın, halk düşmanlığının, hangi boyutlara geldiğinin ifadesidir.

Bu katliam; doksan yıldır bu topraklarda yaşayan insanları birbirine düşman ederek sürdürdükleri egemenliklerinin sallanmaya başladığının en açık itirafıdır.

Ellerinde kalmış mafya şefleri ile linç güruhları ile yükseltmeye çalıştıkları milliyetçiliğin, toplumda eskisi gibi karşılık bulmadığının göstergesidir.

Çok korkuyorlar!

Diyarbakır’da, Suruç’ta, bugün Ankara’da insanlarımızın arasında patlattıkları bombalar, kendi korkularını bizlere bulaştırma çabasıdır.

Nafiledir!

Bizlere, “7 Haziran’da kaosu seçtiniz” diyenler, 400 vekil verseydiniz bunlar olmazdı diyenler, “En iyi Kürt ölü Kürttür” diyenler, “Alevilerin yemeği yenir mi” diyenler, “Kadın dediğin evinde kocasının kölesidir” diyenler, “En büyük çevreci benim” diyenler, “ne mozaiği, mermer mermer” diyenler, “işçiler örgütlenirse zarar ederiz, batarız” diyenler, “Afedersiniz Ermeni” diyenler…

Siz sömürü/zulüm düzeninizi sürdüresiniz diye, biz halklar, işçi-emekçiler birbirimize düşman olmayacağız!

Siz sömürü/zulüm düzeninizi sürdüresiniz diye eşitlik-özgürlük kardeşlikten vazgeçmeyeceğiz!

Korkularınızı gerçeğe çevirmek için, dün Diyarbakır’da, Suruç’ta şehit düşen insanlarımızın anısına nasıl bağlı kaldıysak, bugün aramızdan aldığınız insanlarımızın hayallerine de, mücadelelerine de bağlı kalacak, bu katliamların hesabını sormak için daha güçlü örgütleneceğiz.

Bizler her yerden geldik! Bizler her yerdeyiz! Sadece ölülerimizi değil barış, eşitlik, özgürlük, kardeşlik mücadelemizi de ülkenin her yerine taşıyacağız. Bu tarihi kaydedin!

Hiçbir katliamı unutmuyoruz! Unutmayacağız!

Affetmiyoruz! Affetmeyeceğiz!

Biliyorsunuz! Hiç aklınızdan çıkarmayın!

Siz kıblesi, tek tanrısı para olanlar; sarayda da olsanız, “çok güvenlikli” villanızda da, fare deliğine de girseniz hesap vereceksiniz!

KALDIRAÇ

10 Ekim 2015