Aydos AKA-DER’de Maraş ve Cezaevleri Katliamlarında yitirilenler anıldı

 

Sosyal medyada programa dair duyurular yaptık Ertuğrulgazi ve sülüntepe mahallesinde bire bir kapı kapı dolaşarak anm çağrısı yaptık.

Anma programı cumartesi yaklaşık 40 kişini katılımıyla saat:20:00’de bir ortağımızın katliamlarda yitirdiklerimiz adına bir dakikalık saygı duruşuna daveti ve kısaca günün önemini ve anmaya dair kısa bir açılşı konuşmasıyla başladı.

İlk önce geçmişten günümüze kadar geçen süreçte yapılan katliamları anlatan daha önce hazırlamış olduğumuz sinevizyonumuzla izleyerek başladık.

Sonra Aydos AKA-DER adına bir ortağımız sözde hayata dönüş diye nitelendirilen ama devlet kayıtlarında adı tufan olan 19 Aralık 2000 de gerçekleştirilen katliam süreci değerlendirdi. Daha sonar Araştırmacı yazar Süleyman Zaman’ın konuşmacı olduğu bir söyleşi gercek leştirildi. Son olarak hiçbir etkinlikte bizleri yalnız bırakmayan Grup Rüzgarla Bir dostalarımız sahne alarak deyişleriyle ezgileriyle katliamlarda yitirdiklerimizin anmasına renk kattılar.

Aydos AKA-DER adına bir ortağımızın katılımcılara teşekür ederek , örgütlülük çağrısı ve günümüzde yaşanan katliamlara bölgemizden ses olmamız çağrısıyla program sonladırıldı.