Aydos AKA-DER’de Komutan Bekir ve Ali Serkan Eroğlu anıldı

Anma tarihi olan 12.12.2015 tarihinde on gün öncesinden başlayarak sosyal medyada anmaya çağrı etkinliği oluşturduk. Dernek içerisinde ortaklarımızın ve Erdal Eren görselleri bir köşe oluşturduk. Sokaklarda afiş, yazılamalar ve bildiri dağıtımı yaptık.

Kahvehaneler de ajitasyon cekerek dünden bugüne sadece isimlerin değiştiğini katliamların devam ettiğini belirterek komutan Bekir ve Ali Serkan ortağımızı yaşamlarını mücadelelerini anlatarak ortaklarımız nezdinde bütün devrim kahramanlarını anmak için çağrı yaptık. Anma günü cumartesi pazarında stant açarak ortaklarımızı anlatan bildiriler dağıtıp anmaya çağrı bulunduk.

Anma günü dernek önünde yaklaşı 20-25 kişi toplanarak ajitasyon cekerek meşalel yürüşümüze başaldık. Ara sokaklardan sloganlar eşliğinde Pazar sokağında tekrar ajitasyon cekerek Komutan bekir yaşıyor andolu savaşıyor, Ali Serkan Eroğlu ölümsüzdür sloganları eşliğinde yürüyüşümeze devam ederek Pazar sokağı üç yol mevkisene geldik burda tünm devrimci kahramanlar nezdindinde bir dakikalık saygı duruşundan sonra bir ortağımız basın açıklamasını okudu. Ana cadde boyunca sloganlar eşliğinde yürüyerek devam ettik yanımızdan geçenler ve araçlardan kornalarıyla eşlik ederek destek eşliğinde derneğimize geldik. Dernekte dünden bu güne bir şeylerin değişmediğini anlatan sinevizyonumuzu hep birlikte izledik. Sine vizyon bitiminde üç ortağımız Komutan Bekir’in üç farklı şiirini okuduk. Anmaya katılan arkadaşlarla karşılıklı sohbet ederek süreç değerledirmesi yaprak anmamızı sonlandırdık.

Devrim kahramanları ölümsüzdür.

Komutan bekir yaşıyor andolu savaşıyor.

Ali serkan eroğlu insan olmanın çığlığıdır.