Armutlu: Fua, Kafrya’dan Cizre’ye yaşasın halkların ortak mücadelesi

Gerçekleştirilen eylem sesli ajitasyonla ve “Emperyalizm yenilecek direnen halklar kazanacak”, “Burası Fua hepimiz Aleviyiz”, “Cizre halkı yalnız değildir” sloganlarıyla başladı.

Armutlu Gençliği Fua, Kafrya ve Cizre için yaptığı açıklamada şunlar ifade edildi:

Egemenlerin tahtı payidar, zenginlikleri daim olsun diye yoksul halkın çocukları ölüyor.

Egemenler ve sözcüleri son on bir yılda Anadolu ve Kürt Halkının yaşadığı bölgede gerçekleştirdiği savaşı Suriye’ye, taşımış zulüm ve sömürüyü arttırmıştır egemenler ve sözcüleri cennetlerini kaybetme korkusuyla karşı karşıyadır.

Bu korku o kadar büyük bir korku ki 7 Haziran sürecine kadar HDP binaları taranmış, miting alanlarında halklara saldırmışlardır bununla yetinmeyip miting alanlarını da bombalamışlardır, ardından Suruç’ta 33 yoldaşımızı katletmişlerdir.

Şu süreçte ise Saray sevdalısı ”muktedir” Cizre’de 23 kişiyi katletmiştir… Egemenler kırıntı uğruna 5 yıldır Suriye’de ki halkları katletmiş ve tehcir etmiştir” diyerek açıklamaya son verdi…

Eylem ”Ahmet Atakan Ölümsüzdür”, ”Katil Devlet Hesap Verecek”, ”Yaşasın Halkların Ortak Mücadelesi” sloganlarıyla son buldu.

Eylemin sonlandırılmasına rağmen polis Kaldıraç okurlarını taciz etmiş ve görüntü almaya çalışmıştır.

Polisin tacizini gören Kaldıraç okurları polislerin üzerine yürümüş ve mahalle emekçilerine ajitasyon çekerek ”Ahmet’in, Abdocan’ın Ali İsmail’in katilleri aramızda elini kolunu sallayarak geziyor bizler bu katilleri mahallemizde istemiyoruz” demiştir… “Katil Polis Hesap Verecek”, “Polis defol Bu Sokaklar Bizim” sloganlarıyla da polisleri mahalleden kovmuştur.