Antep’te emniyet müdürlüğüne bombalı araçla saldırı

Olay yerine çok sayıda sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi. Patlamanın ardından kentte bugün yapılacak olan 1 Mayıs kutlamaları da iptal edildi. Gaziantep Valiliği, Emniyet Müdürlüğü önünde gerçekleştirilen bomba yüklü saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi: “Şehitkamil ilçemiz İncilipınar Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi, Vergi Dairesi Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binalarının bulunduğu 36004 no’lu cadde üzerinde bugün saat 09.17’de bomba yüklü bir araç infilak ettirilmiştir. Saldırıda 1 polis memurumuz şehit olurken, 19 polis ve 4 sivil vatandaşımız yaralanmış olup, yaralılarımıza sevk edildikleri hastanelerde gerekli müdahaleler yapılmaktadır. Hain saldırıda hayatını kaybeden şehidimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” Saldırıda yaralanarak hastaneye kaldırılan polislerden biri daha hayatını kaybetti.

Saldırıyı IŞİD üyesi İ.G.’nin gerçekleştirdiği iddia edildi. İ.G.’nin babasının gözaltına alındığı belirtildi. Patlamanın ardından inceleme başlatan polis, iddiaya göre, bombalı araçla saldırı düzenleyen kişinin kimliğine ulaştı. Saldırıyı düzenleyen İ.G.’nin evine operasyon düzenleyen polis, baba Süleyman G.’yi gözaltına aldı.

Patlamanın ardından geniş bir alanda polisin çevredekileri uzaklaştırdığı ve Emniyet Müdürlüğü binasına yaklaştırmadığını bildirdi. Saldırının ardından yayın yasağı getirildi.

Evrensel&Direnişteyiz