AKA-DER Kızılay şubeden panel

AKA-DER Kızılay Şube tarafından 26 Ağustos’ta düzenlenen ‘Gerçekler Karartılamaz! Emperyalist Savaş, Darbe, OHAL. Halkların Seçeneği Direniş’ başlıklı söyleşiyi, DİHA Ankara Temsilcisi Kenan Kırkaya ve Kaldıraç Dergi Temsilcisi Hakan Dilmeç ‘in katılımıyla gerçekleştirildi.
DİHA Temsilcisi Kenan Kırkaya ”Bizler mesleğimizi sadece mesleki olarak icra etmiyoruz, biz basını mücadele aracı olarak görüyoruz.Bir halkın özgürlük mücadelesine tanıklık etmenin gururunu yaşıyoruz.Diyorlar ki basın özgürlüğü var; insanların öldüğü yerde basın ve ifade özgürlüğü yoktur. Cizre’de,Sur’da ,Silopi’de hayatı pahasına haber yapan arkadaşlarımız var.”dedi
Kaldıraç Dergi Temsilcisi Hakan Dilmeç ‘’ Kendi aralarında savaşan emperyalist güçler de , işbirlikçiler de emekçilerin ve halkların mücadelesini boğmak istemektedirler.Bugün Cereblusta yaşanan budur.Bizim ülkemizde savaş ve Ohal uygulamaları da budur. ”Milli mutabakat ” da budur .
”12 Eylül öncesi mücadele tarihi bize bir şey anlatır..77 1 Mayıs’ı ,1o Ekim saldırısı, Linç gürühlarının saldırı girişimleri , Maraş,Çorum katliamları v.b… yeniden yeniden bakılmalıdır. Bu toz bulutunun içinde,emekçilerin,halkların seçeneğini açığa çıkartmak,sokak mücadelesi kadar,tarih bilincinin geliştirilmesi,bilimle donanmakla olacaktır. ”diyerek söyleşi sonlandırıldı.