Abdullah Cömert Katledildiği Yerde Anıldı: Gezi Şehitleri Onurumuzdur!

Antakya Armutlu’da başından vurularak katledilen Abdullah Cömert, katledildiği sokakta ailesi ve mücadele arkadaşları tarafından anıldı. Hatay Emek ve Demokrasi Güçleri’nin çağrısıyla Ahmet Atakan Sokağı’nda bir araya gelenler; “Gezi Direnişi Onurumuzdur” pankartıyla sloganlarla, Cömert’in katledildiği sokağa yürüdü.

“Her yer Gezi, Her Yer Direniş”, “Devrim Şehitleri Ölümsüzdür”, “Ali, Ahmet, Abdullah Kavgamızda Yaşıyor” sloganları eşliğinde gerçekleşen yürüyüşe, “Güneyin Üç Fidanı” Abdullah Cömert, Ali İsmail Korkmaz ve Ahmet Atakan’ın anneleri ile CHP Hatay Milletvekili Birol Ertem de katıldı.

Cömert’in katledildiği yerde konuşan annesi Hatice Cömert, oğlunun katillerinin hala dışarıda dolaştığını söyledi. Bugüne dek 10 duruşmaya gittiklerini ve sadece tetiği çekenlerin değil, emri verenlerin de yargılanmasını istediklerini belirten Cömert:  “Ben oğluma doyamadan kıydılar oğluma. Onun ölüm emrini verenleri allah kahretsin.” dedi.

Anma etkinliğinde, Cömert’in vurulduğu yere karanfiller bırakıldı. Gezi Direnişi’nde yaşamını yitirenler için saygı duruşunda bulunulurken açıklamayı, SES Hatay Şube Başkanı Atıf Kılıç yaptı. Üç sene önce “Gezi direnişinin öfkesinde, coşkusunda ben de varım” diyen Abdullah Cömert’in katledildiğini; ancak onun öfkesi ve coşkusunun bir simgeye dönüştüğünü ifade etti.